Meditácia, doplnky výživy & pohyb
Celostný prístup k zdraviu: Meditácia, doplnky výživy & pohyb
 •  
 • Mobil: +421 902 100 710 E-mail 0

Celostný prístup k zdraviu:

Najskôr budeme hovoriť o tom, čo má vplyv na ľudské zdravie a na čo by sme sa mali zamerať. Na začiatku si musí ale každý uvedomiť, že je jedinečná bytosť a originál a že všeobecné rady nemusia vždy platiť, a často ani nie sú použiteľné. Čo pomôže jednému, nemusí pomôcť aj druhému a môže mu to dokonca aj uškodiť. Správna diagnóza problému je vždy potrebná, či už ide o problém fyzického alebo psychického zdravia. Práve preto je každý z nás jedinečný a každý má svoje vlastné veci, na ktorých musí pracovať.

Prostriedok na zlepšenie zdravia pre každého

Peroxid vodíka a sóda

Peroxid vodíka a sóda sú ľahko dostupné a lacné prostriedky na zlepšenie zdravia, ktoré sa dajú veľmi dobre uplatniť pri našom zdraví. Nižšie je uvedený iba jednoduchý úvod do tejto problematiky, ktorý samozrejme nenahrádza návštevu lekára! Pre ďalšie informácie si prosím prečítajte tieto knihy!

POZOR. Pri tejto jedinečnej schéme je nevyhnuté mať na pamäti všetky osobité zvláštnosti organizmu.

Pravidlá príjmu alkálii /sódy/ a kyslosti /peroxidu/ na podporu ľudského zdravia:
1. Je nevyhnutné zistiť kyslo-alkalickú rovnováhu. Je to možné urobiť pomocou lakmusových papierikov. Zistiť kyslosť alebo zásaditosť slinami alebo močom.
2. Keď je prvý ranný moč kyslý, je to DOBRÉ /obdobné zistenie slinami/ Keď je moč pri ďalšom močení tiež kyslý, je to ZLÉ. Keď je tento moč zásaditý, je to DOBRÉ. /obdobne slinami/. Večerný moč musí byť vždy alkalický /obdobne slinami/.
3. Keď sú sliny alebo moč v prostriedku dňa kyslé, je to ZLÉ!
4. Prehľad zakyslenia alebo zásaditosti treba sledovať 10 dní, potom prestávka 3-7 dní a potom opakovať. Je potrebné brať do úvahy a oboznamovať sa s osobitnými reakciami organizmu.

5. Roztok sódy je nevyhnutné užívať nasledovne: - na 1 pohár teplej vody jedna čajová lyžička /ČL/ sódy. Užívať 1 hodinu pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle /keď ste jedli mäso, tak po 4 hodinách/. (1x denne)

6. Roztok peroxidu je potrebné užívať nasledovne:
buď: a/ 5 kvapiek na 1 pohár vody
alebo: b/ 1 ČL na 1,5 litra vody

7. Dva spôsoby prípravy roztoku zásaditosti a kyslosti:
PRVÝ SPÔSOB na začiatku choroby:
a/ ráno roztok sódy - 1 ČL + 1 pohár vody
b/ cez deň - roztok peroxidu /aktívny kyslík/ - 1 ČL + 1,5 litra vody /piť po troške v priebehu dňa/
c/ večer - znovu roztok sódy - 1 ČL + 1 pohár vody

DRUHÝ SPÔSOB - prevencia:
a/ ráno roztok peroxidu - 5 kvapiek + 1 pohár vody
b/ večer roztok sódy - 1ČL + 1 pohár vody.

Ale toto nie je len veľmi dobré na prevenciu. Tento recept odstraňuje 80% všetkých chorôb, posilňuje imunitný systém človeka, takže pomôže ľuďom byť zdravými a utrácať menej peňazí za lieky.

Sóda sa tlmí vriacou vodou. To znamená, že sa pije tak, že sa najskôr zaleje vriacou vodou, tzv. hasená sóda. Potom sa nechá vychladnúť a pije sa vlažná. Poznámka: pomáha pri niektorých druhoch rakoviny.

Postup lymfodrenáže:
Lymfa - čistá voda, vlaha - druh spojivového tkaniva človeka.
Lymfatické uzliny plnia bariérovú /prekážkovú/ a imunitnú úlohu. Funkcia lymfy - vracanie bielkovín, vody, solí, toxínov produktov látkovej premeny z tkanív do krvi. Lymfatický systém sa zúčastňuje na tvorbe imunity pri ochrane pred choroboplodnými mikróbmi a vírusmi.

Pred použitím nasledujúcich informácií sa oboznámte s osobitosťami svojho organizmu.

Na očistu lymfy sa odporúča táto procedúra:
1. Procedúru vykonať v priemere 1x za týždeň
2. Pred ponorením do vane vypiť roztok peroxidu. Pripraviť: v pohári vody /250 ml/ rozmiešať 5 kvapiek 3% alebo 3,5% peroxidu vodíka
3. Pripraviť teplú vaňu /40 stupňov teplá voda/, do vane pridať 7-8 polievkových lyžíc sódy a 2-3 polievkové lyžice soli.
4. Vo vani byť dovtedy, kým voda nevychladne /čas vo vani je individuálny/
5. Prechádza lymfodrenáž.

O zdravie sa potrebujeme starať len do tej miery, aby sme došli DOMOV ako plnohodnotné duchovné bytosti, aby sme sa stali ANJELMI. Nezabúdajme na to, že je to naša prvoradá úloha, kvôli ktorej sa rodíme do tohto 3-rozmerného sveta. Preto je taká dôležitá každodenná meditácia a čítanie duchovných kníh! Podrobne sme preskúmali aj tému zdravia a liečenia, pretože je to veľmi dôležité aj pre naše hlavné témy - ľúbostnú mágiu, spájanie partnerov, mágiu lásky a opätovné spojenie partnerov!

Poznámka: Odporúčame užívať tento peroxid vodíka (Wasserstoffperoxid H2O2 3,5 %) od HS Activa - Energetisierte Vitalstoffe, ktorý si môžete objednať priamo od výrobcu HS Activa. Objednávky zasielajú aj na Slovensko. Alebo odporúčame užívať potravinársky peroxid vodíka českej značky Antibakterin. Neodporúčame užívať lekárenský 3% peroxid vodíka, ktorý je bežne dostupný v lekárni, pretože má iné zloženie v porovnaní s potravinárskym peroxidom. Lekárenský peroxid obsahuje pomocné látky, ktoré môžu byť zdraviu škodlivé! Sódu odporúčame užívať v bio kvalite bez hliníka!

Rakovina

Čo o nej vieme a čo ani netušíme…

Možno ste sa stretli vo svojom živote práve teraz s tým, že niekomu z vášho blízkeho okolia diagnostikovali rakovinu. Vôbec neviete, čo si o tom myslieť, čo od toho očakávať a ako sa zachovať k sebe, či k tomu človeku, ktorý ju má. Tak aby ste sa ho nedotkli a nespôsobili mu napríklad ďalšiu traumu…

Tieto riadky sú napísané, aby prišla informácia a mohli sme o fenoméne RAKOVINA vedieť niečo viac. Niečo, čo pomôže nielen vám, ale i celému blízkemu i vzdialenejšiemu okoliu.

Rakovina patrí medzi systémové ochorenia. Nie je bakteriálneho ani vírusového pôvodu. Nie je prenosná, ani nákazlivá. Zvyčajne je následkom istých spôsobov konania samotného človeka, ktorý ňou trpí. Ide hlavne o prístup k sebe samému. Ľudia sa obyčajne divia, prečo taký dobrý človek ochorel na rakovinu. Nuž je to o tom, že rakovinou postihnutý človek je veľmi vnímavý, empatický a ochotný vždy pomôcť iným ľuďom, ktorí sú v jeho blízkosti. Pri svojej obetavosti si nestihne dať čas na oddych, poláskať svoje telo, potešiť sa so svojou dušou. Okrem toho sa ešte cíti z rôznych dôvodov menejcenným, či potláča v sebe nepriateľstvo voči vlastnej osobe. Zvykne sa vnútorne trestať za svoje “neschopnosti”, má na seba príliš veľké nároky. Ak sa k tomu ešte pridajú karmické uzly a malá viera vo svoje schopnosti, tak sa môžu spustiť v tele nežiadúce reakcie na báze sebaničenia.

Príčiny ochorení

Foto © vege http://www.fotolia.com I pmalenky

Tento popis je súhrn možných vplyvov na naštartovanie ochorenia. Sú to veľmi zjednodušené, ale zo života zhrnuté informácie. Vidieť tu, ako veľa činiteľov sa tu podpisuje pri tomto ochorení. Človek je komplexom niekoľkých zložiek, ktoré sú vzájomne prepojené a spolupracujú. Je preukázateľné fyzické telo každého so všetkými potrebnými orgánmi. Tieto spolupracujú a dnešná medicína ich má zmapované a má prehľad o tom ako fungujú. Dokáže merať ich funkčnosť i nefunkčnosť. Každá zdravá časť nášho tela je dôležitá pre hladké fungovanie organizmu.

A práve tu na tomto mieste je potrebné zdôrazniť niekoľko zásadných informácií, ktoré by ste mali bezpodmienečne vedieť. Rakovina je veľmi závažné ochorenie. Je potrebné sa dať do starostlivosti o seba všetkými možnými spôsobmi. Pri liečení tak závažného ochorenia je nevyhnutné riadiť sa dôsledne inštrukciami lekárov a dodržiavať ich odporúčania. Treba sa dať vyšetriť a ak je to potrebné, prijať chirugický zásah a medicínsku liečbu. Zanedbanie a opomínanie lekárskej starostlivosti môže mať smrteľné následky!

Dôležité je tiež vedieť, že rakovina vzniká z nedostatku energie. Je tu čas urobiť STOP v neprimeraných aktivitách a dožičiť si dostatok oddychu a spánku i plnohodnotnej stravy. Nezachádzať do prílišných extrémov v zmysle ortodoxného vegetariánstva, raw stravovania, iba pitia ovocno-zeleninových štiav hoci aj z ekologických zdrojov.

Zdravie a energia

Foto © BillionPhotos.com http://www.fotolia.com I pmalenky

Cvičenie a správne pohybové aktivity neznamená, že začneme odrazu cvičiť power jogu, alebo 20 pozdravov slnku za sebou denne. To dá „do tela“ aj zdravému jedincovi. Z nášho pohľadu je tu veľmi dôležité osvojiť si mieru primeranosti. Niekde na začiatku sme sa zmienili, že zvyčajne sú rakovinou postihnutí ľudia osobitnej kvality: zvyčajne zachádzajú za hranice svojich možností. Takže jedným dychom ešte predosielame:

 • Pri meditácii si najlepšie doplníte chýbajúcu energiu. Meditujte, ale robte to primerane svojmu aktuálnemu stavu, pričom úplne postačí v dĺžke 17 minút, ako je to zrejmé z článku: Meditácia.

 • Využívajte cvičenie jogy, tai-či, alebo iného vám známeho jemného hýbania telom, ale znovu – robte to primerane svojmu aktuálnemu fyzickému stavu.

 • Jedzte a pite zdravé jedlá a nápoje, ale dbajte, aby váš jedálniček bol pestrý. Čerstvé šťavy a zelenina s ovocím nie sú náhradou za iné dôležité jedlá. Sú výživovým doplnkom.

Čo odporúčame navyše:

 • Naučte sa milovať sám seba ako nikoho iného na svete, pretože my sami musíme vydržať so sebou až do konca života. Prečo so sebou bojovať a klásť na seba neprimerané požiadavky?!!!

 • A ďalej, ak nám to náš stav dovoľuje v zmysle primeranej rekonvalescencie: Urobiť zásadnú zmenu vo svojom živote. Ak ste doteraz necestovali (ale celoživotne po tom túžite), tak cestujte!

Mágia: Zdravé jedlá

Foto © anaumenko http://www.fotolia.com I pmalenky

  Ak ste precestovali pol sveta a už sa vám nechce, tak to nerobte! Pohľadajte inú alternatívu pre seba ako vhodnú záľubu, ktorá vás naplní šťastím a radosťou.

Možno vás doslova očaria rôzne nenáročné koníčky ako ručné práce, čítanie, fotografovanie. Zamestnajte hlavne svoju myseľ a neriešte svoju chorobu 24 hodín denne!

Pamätajte:

Netreba byť bezradný. Správny prístup k sebe a zmena spôsobu zmýšľania o sebe samom je smerovka.
Rovnako striedanie aktivít a primeraný oddych, je druhá smerovka.
Naučiť sa milovať samého seba a v dôležitých okamihoch vedieť povedať NIE! To je tretia smerovka.
Ak ste tým prizerajúcim sa človekom na onkologického pacienta a záleží vám na ňom, vychádzajte mu v ústrety a podporujte ho! To je štvrtá smerovka.

Na ceste k trvalému zdraviu. :-)

Cesta k trvalému zdraviu

Foto © kesipun http://www.fotolia.com I pmalenky


Meditácia: Mágia lásky

Vyriešiť vnútorné konflikty, dosiahnuť radosť a cítiť lásku...

Každý z nás je jedinečný. Ste jedinečná duša. Ste milovaní Božou Matkou a Božím otcom, pretože ste Božím dieťaťom. Precíťte hlbokú pravdu, ktorá je ukrytá v týchto slovách. Všetci sme láska, svetlo a vedomie.

 • Meditácia: Mágia lásky - Text
  Zaujmite pohodlnú pozíciu. Nezáleží na tom, či ležíte alebo sedíte; dôležité je iba to, aby ste sa cítili pohodlne a uvoľnili ste sa. Počúvate moje slová a uvoľňujete sa stále viac a viac. Nič nehodnoťte a na nič nereagujte. Ani vnútorne, ani navonok. Ak je človek na niekom závislý v láske, tak nedokáže v mnohých situáciách správne reagovať a láska sa nemôže ďalej rozvíjať. Láska potrebuje vzduch na dýchanie, láska potrebuje slobodu a radosť. Ak sa príliš silno zameriavate na partnera, tak v určitom okamihu to partnera doslova prevalcuje. Nikto nechce byť zodpovedný za šťastie alebo nešťastie toho druhého. Pomaly zatvorte svoje oči.
  S každým nádychom sa uvoľňujete stále viac a viac. Cítite váhu vášho tela, počúvate moje slová a uvoľňujete sa stále viac a viac. S každou sekundou, ktorá prejde sa dostávate do meditácie stále hlbšie a hlbšie. Cítite váhu vášho tela, ako tlačí na sedačku, kreslo, posteľ alebo akúkoľvek inú podložku a uvoľňujete sa pritom stále viac a viac. Veľmi, veľmi dobre. Kým počúvate moje slová, upadáte do hlbokého tranzu a ja vám pomôžem spojiť sa vedome s vašou dušou. Vaše telo dýcha ľahko a bez námahy.
  Hudba a moje slová vám pomôžu uvoľniť sa a odpútať od vašich starostí. S každým nádychom sa dostávate stále hlbšie a hlbšie. S každou sekundou sa ponárate do svojho podvedomia stále hlbšie a hlbšie.
  ______________
  Predstavte si, aké by to bolo, keby bola Zem živou bytosťou - našou matkou. Aké by to bolo, keby všetci ľudia, zvieratá a rastliny žili spolu v mieri, porozumení a harmónii. Predstavte si, že ste na svojom obľúbenom mieste v prírode. Toto miesto je jedným z tých, kde sa cítite dobre a môžete tu slobodne lietať. Je to priestor, kde sa cítite v bezpečí. Môže to byť aj oblasť, kde ste ešte nikdy neboli, ale radi by ste ju raz navštívili, ako aj priestor, ktorý dobre poznáte. Pozrite sa, čo všetko sa na tejto ploche nachádza a všímajte si detaily. Precíťte lásku, ktorá je na tomto mieste a ktorú vyžaruje celá príroda. Príroda je život, príroda je láska. Vy ste láska.
  Potom zoberte všetku svoju lásku, sústreďte ju do jedného bodu a pošlite ju
  Matke Zemi. Povedzte si, že Matka Zem je vaša skutočná matka. A teraz pošlite všetku energiu, ktorá je vo vás a okolo vás, do stredu zeme a počkajte, kým sa k vám vráti naspäť. Otvorte sa tejto láske a nechajte lásku rásť vo svojom tele. Počkajte, kým vám Matka Zem túto lásku opätuje a pocítite ju vo svojom vnútri. Ste dieťaťom Matky Zeme, ktorá vás miluje. Vo svojom vnútri si povedzte: „Matka Zem, ľúbim ťa“ a potichu počkajte na jej odpoveď.
  ______________________________
  Všetko je energia. Predstavte si, aké by to bolo, keby za každou energiou stála: inteligencia, múdrosť a láska. Nazvime túto energiu
  božským Otcom. Boh je v každom z nás, ako vedomie, svetlo a radosť. Všetci sme súčasťou Boha. Sme individuálnym vyjadrením božskej lásky. Potom prejdite svojou pozornosťou k nebeskému otcovi. Choďte svojou pozornosťou k mesiacu, slnku, hviezdam a k planétam. Povedzte si „Boh otec je môj otec“. Precíťte, ako vás obklopuje láska, precíťte, ako božské Ja a božská sila má na vás pozornosť, podporuje vás, pomáha vám v ťažkých situáciách a vždy bola a je s vami. Hlboko vo svojom vnútri viete, že ste nikdy neboli sami, pretože Boh otec tu stále bol. On cíti a vidí všetko, čo vy a všetci ostatní cítite a prežívate. Vracia vám naspäť vašu lásku a posiela vám svetlo. Zamerajte všetku svoju lásku do jedného bodu a pošlite ju do stredu galaxie/vesmíru. Alebo ju pošlite do stredu nášho Slnka. Počkajte, kým vám Boh Otec nepošle lásku naspäť.
  ______________________________
  Predstavte si, aké by to bolo, keby všetci ľudia boli navzájom prepojení láskou a porozumením. A dokonca ešte viac - predstavte si, aké by to bolo, keby všetci ľudia, ktorí vás milujú a chápu, boli vašou rodinou. Sústreďte všetku svoju energiu lásky do jedného bodu, pošlite ju všetkým ľuďom dobrej vôle a povedzte si pritom:
  Všetci ľudia, ktorí hľadajú lásku, svetlo a porozumenie, sú mojou rodinou.
  Títo ľudia nemusia byť len členmi vašej rodiny, ale môžu to byť aj ľudia, ktorých vy sami vnímate ako pozitívnych. Keď ste týmto ľuďom poslali všetku svoju lásku, počkajte na odpoveď. Započúvajte sa do ticha a jemnej hudby, ktorá hrá v pozadí a vnímajte, čo k vám prichádza.
  ______________________________
  Každý z nás je jedinečný. Ste jedinečná duša.
  Ste milovaní Božou Matkou a Božím otcom, pretože ste Božím dieťaťom. Precíťte hlbokú pravdu, ktorá je ukrytá v týchto slovách. Všetci sme láska, svetlo a vedomie.
  Teraz budem počítať do 3 a až potom, keď poviem 3, otvoríte svoje oči. Budete úplne prebudení, šťastní a uvoľnení. Začínam počítať.
  1. Zhlboka sa nadýchnite nosom a vydýchnite ústami.
  2. Začnite preciťovať celé svoje telo bez ohľadu na to, v akej pozícii práve ste..
  3. Ešte raz sa zhlboka nadýchnite nosom a vydýchnite ústami.
  Teraz znovu otvorte svoje oči. Ste úplne prebudení, cítite sa dobre a ste obklopení nekonečnou, životodarnou láskou.
Vypočujte si meditáciu (mágia lásky) a začnite s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoje vzťahy, hojnosť a sebapoznanie!

Iveta Kyšeľová
Plavnica 240
065 45 Plavnica
Mobil: +421 902 100 710‬
E-mail: ivetka@magierindamona.com

Navigácia

Si tým, čím je tvoja najhlbšia, poháňajúca túžba. Aká je tvoja túžba, taká je tvoja vôľa. Aká je tvoja vôľa, také sú tvoje činy. Aké sú tvoje činy, taký je tvoj osud.

© 2020 Iveta Kyšeľová